NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

 • Vysielanie cez anténu

  Aké programy sú cez anténu dostupné?
  Cez anténu môžete sledovať voľne dostupné programy bez mesačných poplatkov a viazanosti. Ponuka programov.
  Programy balíka Plustelka Štandard: TV Markíza, Doma, Dajto, ČT 1, ČT 2, JOJ HD, Prima Plus, JOJ Cinema, Film+, JOJ Plus, WAU, VH1, Eurosport1, Eurosport2, Sport 1, Sport 2, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Exlore, RiK TV, Minimax, Discovery Channel.

  Programy balíka Plustelka Viac: FilmBox, FilmBox Premium, Československo / Festival Film, Epic Drama, Travel Channel, TV Paprika, FightBox

  Programy balíka Plustelka Premium: Eroxxx.

  Prečo môj TV pripojený na anténu nenaladí programy balíka Plustelka?
  Programy služby Plustelka sú vysielané v štandarde DVB-T2, pre ich príjem (ako aj naladenie) je potrebný DVB-T2 prijímač. Pokiaľ Váš TV nemá integrovaný DVB-T2 tuner, je k nemu potrebné pripojiť dekódovacie zariadenie (set-top box). Ďalším potrebným krokom je overenie dostupnosti signálu vo Vašej lokalite.

  Čo je to DVB-T2?
  DVB-T2 (Digital Video Broadcasting - Terrestrial) je nástupnícky štandard digitálneho televízneho vysielania cez pozemné vysielače, ktorý vychádza z pôvodného štandardu DVB-T. Jeho hlavnou výhodou je lepšie riadenie dátového toku, čo umožní vysielať vyšší dátový tok pri rovnakej šírke televízneho pásma multiplexu. Inými slovami ide o to, že vďaka inej modulácii a nastaveniu ochranných intervalov bude možné vysielať viac programov pri rovnakej kvalite. Dátový tok bude komprimovaný štandardom MPEG-4.

  Chcem naladiť programy, ako na to?
  Nasmerujte Vašu anténu na najbližší vysielač. Skontrolujte či máte aktívne a zaregistrované koncové zariadenie Plustelka. Na Vašom televíznom prijímači spustite automatické ladenie. V prípade, že sa Vám programy nenaladia automaticky, odporúčame MANUÁLNE/RUČNÉ ladenie programov a skontrolovanie sily a kvality signálu (minimálne 70 %).

  Ako naladiť programy manuálne?
  Pri ručnom/manuálnom ladení treba zadať požadovaný kanál 4. multiplexu - najprv skontrolujte dostupnosť (po zadaní tohto kanálu sa Vám dolu na obrazovke televízora zobrazí sila a intenzita signálu. Ak je signál dostatočný a neskáče, programy sa Vám vyhľadajú. Ak signál nie je dostatočný, je potrebné doladiť anténu.

 • Pokrytie

  Ako zistím, či je v mojej lokalite signál?
  Dostupnosť vysielania je možné si overiť na našej mape pokrytia. V prípade potreby kontaktujte predajcu anténnej techniky vo Vašom okolí alebo naše zákaznícke centrum na t.č. 0650 444 400.

  Je možné zlepšiť kvalitu signálu?
  Zlepšenie kvality signálu je možné docieliť profesionálnou inštaláciou anténneho systému. Odporúčame obrátiť sa na predajcu vo Vašom regióne.

  Je pokrytie všetkých mutliplexov rovnaké?
  Vysielanie programov je rozdelené do štyroch multiplexov. Mutliplex 1, 2, 3 majú pokrytie 98 % obyvateľov SR, multiplex 4 má pokrytie 80 % obyvateľov SR. V prípade, že máte záujem o platený balík programov Plustelka, je potrebné si overiť dostupnosť vysielania 4. multiplexu vo Vašej lokalite.